Ökölvívóink fényes eredményei az Ostrom kupáról.
A kőszegi rendezésű Ostrom kupára augusztus 28-29-én került sor, és, ahogy Haaz Lászlótól megtudtuk, a fiúk már nagyon várták a megmérettetést, hiszen az elmúlt időszak sajnálatos eseményeit követően ez volt az első versenyük 2020-ban. „Rettentő kíváncsiak voltunk arra, hogy a vég nélküli kemény tréningek milyen eredményt mutatnak majd” - kezdte beszámolóját vezetőedzőnk. „Örömmel jelenthetem azonban, hogy az igencsak hosszúra kényszerült versenyek nélküli időszak nem látszódott meg a teljesítményeken. A régi, rutinos versenyzőink már az első menetektől kezdve magabiztosan harcolták végig a küzdelmeket. A fiatal titánjaink pedig egy úgynevezett minimum vizsga keretében, egy bizottság előtt számoltak be ökölvívói képességeikről, tették mindezt sikeresen.”
Kőszegen egyébként egy nagyon erős mezőny gyűlt össze, harmincnégy egyesület százhatvannégy versenyzője nevezett. Klubunkat nyolc ökölvívó képviselte, köztük a három legfiatalabb tehetségünkkel.
Szili Donát, Botlik János és Nyári Dávid bemutatómérkőzés keretében mérkőztek, amik általában döntetlen eredménnyel szoktak zárulni, most sem volt ez máshogy. „A látottak alapján nyugodtan kijelenthetjük, hogy a jövő tehetségei, még akkor is, ha egyelőre csak „bemutatót” tartottak” - fogalmazott Haaz.
A rutinosabb boxolóink, Südi Máté, Oláh Kristóf és Mészáros Lucsáno remek küzdelmek után szereztek ezüstérmeket. Wolf Norbert és Cseri Adrián pedig aranyéremmel tértek haza.
A fiúkat lelki és szakmai tanácsokkal Orsós Attila edzőnk látta el.
Óriási gratuláció, srácok! Szép volt, így tovább!
Hajrá, PSE!