Kiemelkedő nemzetközi sikert ért el karatékánk.
Benke Boglárka a 15. SKDUN Shotokan Európa-bajnokságon három ezüstérmet szerzett. A rangos kontinensviadalon Boglárka női egyéni, kata versenyszámban állhatott dobogóra, ahol magas színvonalú formagyakorlatával vívta ki a második helyet. Emellett társaival, kata kategóriában is ezüstérmet nyert, bizonyítva az összhang és a precíz kivitelezés fontosságát. A kiváló szereplést tovább erősítette, hogy női kumitében is döntőbe jutott, ahol szintén ezüstérmet szerzett.
A három dobogós helyezés különösen értékes teljesítmény egy ilyen erős mezőnyben, és jól tükrözi a versenyző felkészültségét, kitartását és sokoldalúságát.
Benke Boglárka felkészítő edzője Záborszki Zoltán shihan, akinek szakmai irányítása mellett sportolónk évek óta stabilan hozza az eredményeket.
Versenyzőnkre ismét büszkék lehetünk, aki igazán méltó módon képviselte egyesületünket, valamint Magyarországot az Európa-bajnokságon.
Szép volt, Bogi! Hajrá, PSE!
