Tájfutó Diákolimpia, Diákolimpia Váltó és Coursus Savaria Secundus egyéni és váltóverseny beszámoló.
Május utolsó hétvégéjén Szombathelyen került megrendezésre a tájfutó Diákolimpia, Diákolimpia Váltó, valamint kiegészítő eseményként a Coursus Savaria Secundus egyéni és váltóverseny. A hétvége első napjának délelőttjén a sprintversenyek, majd a délután folyamán a váltófutamok zajlottak. Sprint számokban Fink Eszter a Diákolimpia NII kategóriájában a másodk helyen végzett, míg Kiss Gábor F45B kategóriában és Kovács Vera az N55B kategóriában a dobogó harmadik helyét szerezték meg. A délutáni váltóversenyen több csapattal is képviseltük az egyesület színeit, melyek közül Schreiner Balázs, Decsi Eszter és Böröcz-Kiss Dániel a V16 kategóriában a harmadik helyen fejezték be a versenyt. A futók dolgát az időközben leszakadó eső nehezítette, de ez sem vetette vissza őket a jó eredmények elérésében.
Vasárnap a Szombathelyi Parkerdő területén zajlottak a hosszútávú versenyek. Az igencsak változatos, sűrű aljnövényzettel borított terepen a Diákolimpián Hahn Zalán az FIII kategória ötödik helyezettjeként ért célba, Fin Eszter pedig két hellyel lecsúszott a pontszerző pozíciótól, és a nyolcadik lett a negyven-ötven fős mezőnyben. A kísérő versenyen Kiss Gábor az F45B kategóriában a negyedik, míg Kovács Vera a hatodik helyen ért célba.
A Coursus Savaria Secundus összetett eredményei alapján Kiss Gábor F45B kategória negyedik, Kovács Vera ötödik helyen végzett.
Szép volt, PSE!


