Nincs közelgõ esemény

Barta Attila: ezüstérem és 140 bajnoki pont

Tenisz - 2020 júl. 10

Igazán büszkék lehetünk teniszezőnkre, aki Debrecenben nyújtott kiváló teljesítményt.

2020. július 03-tól 05-ig, Debrecenben került megrendezésre a Magyar Szenior Vidékbajnokság. A verseny színvonalát emelte, hogy a szövetség az idén - a pandémiás helyzetre való tekintettel - úgy döntött, az egész országból lehet nevezni.

A PSE teniszszakosztályát Barta Attila képviselte, aki az 55-ös korosztályban indult, mint első számú kiemelt, mivel jelenleg az országos ranglista második(!) helyét foglalja el. A verseny a Debreceni Egyetem teniszpályáin zajlott, mely magas színvonalú volt és szép környezetben került megrendezésre.

A férfi, egyéni, 55-ös korosztályban tizenhat kiváló teniszező nevezett, mellyel ez a korosztály volt a legnépesebb. Az első napon az első fordulóban Attila igencsak megizzadt, de végül sikerült a legjobb nyolc közé jutnia. Szombaton, az elődöntőbe jutásért egy román versenyzőt sikerült legyőzni szintén egy igen szoros mérkőzésen, melyet szuper tie-breakben 10/7-re nyert, és még aznap kellett a döntőbe jutásért is játszania. Az elődöntő szintén egy munkás, kemény mérkőzés volt, de kettő szettben ezt is sikerült behúzni. Érdekesség és egyúttal figyelemre méltó is, hogy Attila szombaton még párosban is játszott kettő mérkőzést, mely azonban már egy kicsit soknak bizonyult erőnlétileg.

A döntőre vasárnap délelőtt került sor, amit a verseny második kiemeltje ellen kellett megvívni, aki egyébként Attila régi jó barátja, Dobosi Csaba. Sajnos a szombati négy mérkőzés végül soknak bizonyult, nem sikerült megfelelően regenerálódnia a döntőre, így Attila végül ezen az első kategóriás versenyen ezüstérmet szerzett, valamint egyáltalán nem elhanyagolható 140 magyar bajnoki pontot. Teniszezőnk teljesítményére maximálisan büszkék lehetünk, hiszen 3/1-es mérkőzésaránnyal zárta a Vidékbajnokságot.