Nincs közelgõ esemény

Beszámoló a szenior világbajnokságról

Tájfutás - 2021 aug. 16

Székesfehérvár, Pákozd, Csákvár - Gábor József hatodik lett középtávon

Idén Magyarországon került megrendezésre a Tájfutó Szenior Világbajnokság, melyen harmincnyolc ország ezerötszáz indulója vett részt. Szakosztályunkból pedig nyolc fő indult a nívós versenyen.

A vb Székesfehérváron, a sprint futamokkal kezdődött, a selejtezőkből négy versenyzőnk jutott az „A” döntőbe. A finálé Székesfehérvár belvárosában zajlott, melynek zegzugos utcái és belső udvarai komoly odafigyelést igényeltek. Legeredményesebb sportolónk, a tizenegyedik helyezésével Gábor Anita lett az N40-es mezőnyben. Böröcz Ildikó a tizenharmadik helyen ért célba N35-ben, Gábor József a tizenhetedik pozíciót vívta ki F40-ben, Kiss Gábor pedig a huszadik lett szintén F40-ben.

Egy szünnap után az erdei futamok selejtezőivel folytatódott a világbajnokság, ahol két indulónk állt rajtvonalhoz. Szerencsére mindketten bejutottak az „A” döntőbe. Középtávon Gábor József érte el a legjobb paksi eredményt: F40-ben hatodikként ért célba, Gábor Anita pedig a 40-es nőknél a nyolcadik helyezésnek örülhetett.

Az utolsó nap a hosszútávé volt, itt Gábor József az utolsó nagy átmenetig az ötödik-hatodik helyen szerepelt, majd sajnos visszacsúszott a kilencedik helyre. Gábor Anita sérülés miatt feladni kényszerült a versenyt.

Minden versenyzőnknek jár tehet az óriás gratuláció a szép eredményekért. Büszkék vagyunk rátok, lányok, fiúk!

Reméljük, a jövő évi vb-n is hasonlóan jó sikerekkel tudunk szerepelni, azt egyébként Olaszországban rendezik majd.