Közelgõ események

Nincs közelgõ esemény

Barta Attila négy vesztes döntő után az ötödiket már nem engedte el

Tenisz - 2022 aug. 10

Teniszezőnk a Bajai Kupán könnyebbülhetett meg egy kicsit, sikere negyven ranglistaponttal is járt.

2022. augusztus 06-án és 07-én első alkalommal került sor Bajai Kupa szenior teniszversenyre, melynek a Dunával körbevett Petőfi Sziget adott otthont. Klubunkat Barta Attila képviselte, mint a verseny első kiemeltje. Mivel korosztályában hat fő vett részt, kétszer hármas csoportban kezdődtek a küzdelmek.

Attila a csoportmérkőzéseket két-két szettben hozta, így csoportelsőként jutott be a vasárnapi döntőbe. Megjegyzendő, hogy a versenyzőknek embertelen melegben kellett szombaton két egyéni mérkőzést játszaniuk, ami minden résztvevőt megviselt. A döntőben teniszezőnk azzal a Szentgyörgyi Lászlóval találkozott, akit Kecskeméten egyszer már sikerült két szoros szettben legyőznie, és akiről tudvalevő volt, hogy versenyzői múlttal rendelkezik. Attila 6/3-ra nyerte az első szettet, ám a második már a kecskeméti versenyzőnek sikerült jobban, az 6/3 lett oda. Következett a meccstiebreak, vagyis a tíz pontig menő rövidített küzdelem. Kiválóságunk kiválóan kezdett, 5/0-val indított, azonban Szentgyörgyi nem adta fel, és 8/6-ra módosított. Ekkor, egy mindent eldöntő labdamenet következett, ami játékosunké lett, 9/6. Ezt követően a meccslabdát is sikerült rögtön abszolválni, így Attila végül a dobogó legfelső fokára állhatott.

Nagy megkönnyebbülés volt ez számára, mivel ebben az évben négy döntőt elveszített (két nemzetközit és két magyart), de az ötödiket már sikerült behúznia, mely negyven ranglistapontot is hozott a konyhára.