Nincs közelgõ esemény

Három paksi érem a magyar ötnaposon!

Tájfutás - 2022 aug. 29

Hungária Kupa - Soltvadkert

Tájfutóink tizennyolc fővel vettek részt az idei nemzetközi Hungária Kupán. A rendezvényt Soltvadkert és Pirtó körzetében rendezték, melynek versenyközpontja a Vadkerti-tó mellett volt. A pirtói terepen rendezték a 2018-as Junior Világbajnokságot, így a versenyzők egy valóban technikás alföldi versenyen futhattak, melynek terepét változatos homokbuckák, borókafoltos és ligetes területek, illetve intenzív erdőművelés alatt álló területek jellemezték.

Az eredményeket tekintve három versenyzőnknek sikerült összetettben a dobogóra állni: Kovács Karina N20-ban ezüstéremmel, Makovinyi Dorottya N21Br-ben bronzéremmel és Hahn Mihály Nyílt Technikásban szintén bronzéremmel zárt. Kiemelendő még Hahn Bercel teljesítménye, aki F15-18C kategóriában az első négy napi harmadik helyezését követően csúszott le éppen a dobogóról. Berci ikertestvérei pedig idén indultak először ilyen nagy versenyen és F10D-s kategóriában Hahn Zalán ötödik, Hahn Márton pedig hatodik helyezett lett. A Hahn család apraja-nagyja - a szülőket is ideértve - szépen teljesített tehát. A legidősebb fiú, Hahn Máriusz, idén épphogy lecsúszott az Ifi Eb-keretről, sajnos két komolyabb betegség legyengítette, így neki most F18-as kategóriában nem sikerült jó helyezést elérni.

A rendezvényen számos kísérő verseny is volt, ahol a mobilos tájfutáson a Makovinyi Dorottya - Schwendtner Réka páros első helyen zárt a huszonnyolc csapatos női mezőnyben, ezzel megvédték a tavalyi elsőségüket.